Siparişleriniz için
Tavuk Dünyası Sen Neredeysen Bir Dünya Lezzet Orada arrow-right

Tavuk Dünyası IFS ve BRCGS Gıda Güvenliği Belgelerini almaya hak kazandı!

Tavuk Dünyası IFS ve BRCGS Gıda Güvenliği Belgelerini almaya hak kazandı!
01 Haziran 2023, Perşembe

Tavuk Dünyası, dünyanın önde gelen belgelendirme kuruluşu SGS’nin denetimi ile tüm dünyanın kabul ettiği IFS ve BRCGS Gıda Güvenliği Kalite Belgelerini almaya hak kazandı. 2022 yılında tüm dokümantasyon ve saha iyileştirme süreçlerini tamamlayan Tavuk Dünyası, Türkiye’de gıda kategorisinde BRCGS Gıda ve IFS Gıda sertifikalarını kazanan ilk firmalardan biri oldu.

 

Yeme-içme sektörünün öncü kuruluşlarından Tavuk Dünyası, gıda güvenliği alanındaki yenilikçi uygulamalarıyla da ark yaratmaya devam ediyor. Son olarak fabrikası dünyanın önde gelen belgelendirme kuruluşu SGS tarafından denetlenen Tavuk Dünyası, gıda güvenliği ve kalitesi denetimlerini başarı ile tamamlayarak BRCGS Gıda ve IFS Gıda Standardı kapsamında ilk belgelenen firmalardan biri oldu.

 

Gıda Güvenliğinde en üst standartları uyguluyor

 

Tavuk Dünyası’nın almaya hak kazandığı BRCGS belgesi, gıda üretim işletmelerinde gıda güvenliğini sağlamak ve risklerin yok edilmesi şartlarını kapsayan uluslararası bir standart. IFS belgesi ise gıda güvenliği ve kalitesi ile ilgili olarak ürün ve proses uyumluluğunu değerlendirmeye yönelik kurulan uluslararası bir standart.

 

Belgeler önemli kazanımlar da sağladı

 

Tavuk Dünyası, her iki standardı da yerine getirerek aldığı sertifikalarla, Gıda Güvenliği ve HACCP Etkisi, Üretim Verimliliği ve Düşük Fire, Tüketici Güveni, Kalite Yönetim Sistemi ile Etkin Ölçme ve İzleme, Yasal Savunma Hakkı, Gıda Riskleri Yönetimi konularında da önemli avantajlar elde etmiş oldu.

© 2023 Tavuk Dünyası. All rights reserved.
Bizi Takip Edin.